Inne programy graficzne

Tworzenie pokazów slajdów i wygaszaczy • ACD FotoAngelo 2.0

Rozbudowany program do tworzenia pokazów slajdów oraz wygaszaczy ekranów, z obsługą kilkunastu formatów graficznych. Pokazy slajdów i wygaszacze ekranów powstają przy wykorzystaniu zdjęć użytkownika, które można uzupełnić o tekst, dźwięk i różne efekty graficzne.

Program do tworzenia mozaiki ze zdjęć • PhotoMosaique 1.6

PhotoMosaique to świetny program do tworzenia mozaiki z miniatur zdjęć. Pomimo tego, że mozaika słada się z tysięcy małych obrazków, dobry efekt można uzyskać korzystając z zaledwie kilku powtarzających się obrazków. Dla optymalnego rezultatu najlepiej jest tworzyć mozaiki ze zdjęć o dużych rozmiarach.

Tworzenie zdjęć panoramicznych • COOL 360

Program do tworzenia zdjęć panoramicznych, z połączenia kilku otwartych w aplikacji fotografii. Jak sugeruje sama nazwa programu, panorama może mieć nawet 360 stopni. Po zakończonej pracy panoramiczny obraz można wykorzystać jako wygaszacz ekranu, element strony internetowej lub prezentacji.

Darmowy odczyt metadanych zdjęć EXIF • Exif Reader 3.00

Exif Reader to darmowy program dla osób robiących zdjęcia aparatami cyfrowymi, który odczytuje informacje zapisane w plikach EXIF (to standard metadanych dla plików z obrazkami). Metatagi EXIF opisują między innymi: typ i producenta aparatu datę wykonania zdjęcia czas naświetlenia ustawienia migawki. Obsługiwane formaty plików: EXIF...

Tworzenie miniatur obrazów graficznych • Easy Thumbnails 3.0

Easy Thumbnails to darmowy program, który tworzy miniatury obrazów graficznych, wspiera wszystkie popularne formaty (oprócz formatu GIF). Posiada wbudowaną przeglądarkę obrazów a także narzędzia do ich edycji. Aplikacja pozwala również na zmianę janości, operowanie kontrastem i ostrością. Użytkownik może określić stopień kompresji (jakość) tworzonych miniatur jak...

Optymalizacja parametrów plików GIF • Advanced GIF Optimizer 4.0

Advanced GIF Optimizer to przydatny program przeznaczony do optymalizacji parametrów plików GIF-ów. Program dedykowany jest dla osób zajmujących się tworzeniem stron internetowych. Pozwala zmniejszyć wagę obrazów o kilkadziesiąt procent, a co za tym idzie widocznie przyspiesza ładowanie się strony internetowej.

Linijka ekranowa z dwoma skalami • Linijka 1.0

Linijka jest bardzo wygodną i prostą w użyciu linijką ekranową, a więc narzędziem które z pewnością przyda się każdemu grafikowi, webmasterowi i nie tylko. Posiada estetyczny wygląd i dużo opcji. Dwie niezależne skale oraz możliwość zmiany kolorów i rozmiarów każdego elementu z osobna sprawia, że Linijka jest najbardziej konfigurowalnym narzędziem tego typu....

Tworzenie internetowego albumu • Galernik NxG 1.3

Galernik to program dla osób, które chcą zaprezentować swoje zdjęcia lub obrazy w formie internetowego albumu. Umożliwia tworzenie różnorodnych galerii - począwszy od prostej strony z miniaturami, które są odsyłaczami do większych obrazków, a skończywszy na rozbudowanych serwisach wykorzystujących gotowe szablony, dodatkowe efekty specjalne dla obrazów, itp. Galernik nie...

Program do zarządzania ikonami • Microangelo Value Pack 5.59

Microangelo Value Pack to ciekawy program do zarządzania ikonami. Podstawowe funkcje programu to tworzenie i edycja ikon we wszystkich rozmiarach i formatach. Program tworzy ikony z plików PSD, PNG, JPG i BMP. Okno pracy ma duże powiększenie, pozwala zatem na bardzo precyzyjne tworzenie ikon. Efekty pracy w naturalnym rozmiarze są cały czas widocznie w okienku obok.

Darmowy dobór kolorów • Kolorgenerator 1.1

Kolorgenerator jest narzędziem przydatnym dla wszystkich którzy w swojej pracy mają do czynienia z kolorami (ich doborem). Może być przydatny dla programistów, webmasterów a także dla osób które po prostu chcą dobrać kolor swojego pulpitu. Dzięki w miarę prostemu interfejsowi oraz wbudowanemu systemowi pomocy każdy dosyć szybko jest w stanie opanować jego obsługę. Program...

Odczyt położenia myszy • Mouse Coordinates

Mouse Coordinates to darmowy program, który pokazuje pionowe i poziome koordynaty kursora myszy. Bardzo przydatny osobom, które zajmują się grafiką. Po dwukrotnym kilknięciu w okienko z koordynatami użytkownik może dobrać kolor tła i rodzaj czcionki. Program działa w systemie MS Windows 95/Me/NT/2000/XP.

Badanie stopnia kompresji plików JPG • JpgQ

Zadaniem programu JpgQ jest sprawdzenie z jaką jakością zapisaliśmy plik JPEG na komputerze. Program wczytuje zdjęcia pojedynczo, po naciśnięciu przycisku RUN! oblicza stopień kompresji naszego pliku JPEG.

Zamiana dużych obrazów na kilka małych • Splitz! 1.51

Splitz! to darmowy program, który zamienia duży obraz na kilka małych obrazków i tworzy kod HTML dla tabeli, w której małe obrazki zostaną powtórnie złożone w duży obraz. Aplikacja obsługuje formaty: JPG, BMP, PNG, TIFF. Program działa w systemie MS Windows 95/98/Me/NT/2000/XP.

Szybki podgląd grafiki, wideo i muzyki • ImageFox 2.0

ImageFox to niewielki i lekki dla systemu program, który pozwala na podglądanie plików graficznych, wideo oraz dźwiękowych bez konieczności otwierania różnych multimedialnych aplikacji, które zazwyczaj służą do uruchamiania tych plików.

Malowanie obrazów na komputerze • Greenfish Painter 1.0

Greenfish Painter to interesujący program pozwalający na malowanie obrazów za pomocą komputera na wirtualnym płótnie. Użytkownik ma do dyspozycji paletę różnego rodzaju pędzli, w których można zdefiniować kilka parametrów w tym wielkość, przepływ cząsteczek, gęstość. Istnieje także możliwość malowania węglem i kredą. Gotowe obrazy można zapisać w kilku...